kamatocy.pl -
  • Blog ogrodniczy
  • Meble ogrodowe
  • Projektowanie ogrodów
  • Ozdoby ogrodowe
  • Sprzęt ogrodniczy
Browsing Category
Projektowanie ogrodów
Projektowanie ogrodów

Altany drewniane czy murowane? Jaką warto wybrać do ogrodu?

altany drewniane

W ogrodowej przestrzeni każdemu z nas zależy na tym, aby stworzyć otoczenie przyjazne i efektowne. Nie zapominajmy o ogrodowych altankach, które są chętnie wybierane do ogrodów. Zazwyczaj stawiamy na modele drewniane lub murowane, z których każdy ma ciekawe cechy. Przyjrzyjmy się temu, jaki rodzaj altanki spełni nasze oczekiwania. Altany drewniane czy murowane do ogrodu? Jaką propozycję wybrać?

Altanka drewniana do ogrodu

Nowoczesne altanki ogrodowe występują w wielu wersjach. Jedną z najciekawszych propozycji jest drewniana altana, która doskonale zaprezentuje się w ogrodzie. Faktem jest, że drewno to materiał wytrzymały i przyjazny dla środowiska. Dzięki temu świetnie wtapia się w nasz ogród, pełniąc funkcje:

  • użytkowe,
  • dekoracyjne.

Altany drewniane zbudowanych z bali lub z desek – takie propozycje cieszą się coraz większą popularnością. 

Taka konstrukcja być może nie ochroni nas tak bardzo przed warunkami pogodowymi, jak inne rozwiązania, jednak ciekawie się prezentuje. Istotne jest to, że materiał trzeba pielęgnować regularnie. Jednak na rynku znajdziemy potrzebne preparaty, które pozwolą nam oczyścić i zakonserwować altankę na kilka lat. Ponadto, bardzo łatwo skonstruujemy altanę z drewna i w razie potrzeby ją zdemontujemy. Producenci oferują wiele unikalnych altanek z drewna, dzięki czemu każdy dobierze to, co spełni jego oczekiwania. 

Altanka murowana do ogrodu

Porady aranżacji wnętrz i ogrodów z pewnością dają nam wiele cennych informacji. Kolejną propozycją jest murowana altana, która także często gości z naszych ogrodach. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy działka znajduje się od domu kilka lub kilkanaście metrów dalej. Zazwyczaj altana pełni funkcje przechowywania mebli ogrodowych i narzędzi. Rzadziej stanowi miejsce do spędzania wolnego czasu z bliskimi. Jeśli pogoda się zepsuje, można się schronić w takiej altance. Większy metraż pozwala w domku spać, pod warunkiem wygospodarowania miejsca na łóżko. 

Warto zauważyć, że postawienie murowanej altany wymaga nakłady pracy i czasu. Gdy już postawimy taką altanę, będziemy się nią cieszyć przez długie lata. Bardzo ważne jest to, że przepisy prawne wskazują, jak duży domek można wybudować bez pozwolenia. Trzeba mieć to na uwadze. Unikalna altana murowana do ogrodu będzie nam służyć przez długie lata. Co ciekawe, zazwyczaj stawiamy na gotowe altany, które można sprawnie zakupić na rynku. Niektóre osoby decydują się także na samodzielnie zbudowanie ogrodowej altany. Proces wyboru materiału jest tutaj bardzo ważną kwestią. Z jednej strony murowana wersja jest odporna i solidna, a z drugiej drewniana ciekawie się prezentuje. Ostateczny wybór jest zależny od naszych preferencji i oczekiwań. Niezawodne altanki ogrodowe  są coraz chętniej stawiane w wielu miejscach. 

Gdzie znajdziemy altany drewniane ogrodowe?

Gdzie można zakupić altanki ogrodowe? Każdy klient może skorzystać z szerokiego asortymentu, jaki znajdziemy w internetowych sklepach. Można liczyć na atrakcyjne ceny i szeroką ofertę producentów. 

Projektowanie ogrodów

Projekt nawodnienia ogrodu – profesjonalne podejście

Większość z nas chce mieć zadbany ogród, w którym będzie przyjemnie spędzało się czas oraz inne osoby będą go podziwiać. Wiadomo, że o swoje rośliny trzeba dbać. Dany gatunek potrzebuje określoną ilość wody, nawozów i promieni słonecznych. Dlatego kluczowa jest odpowiednia ilość wody dla danej rośliny, kiedy chcemy, aby się rozwijała i nie uschła. Bardzo korzystne dla nich jest zadbanie o nawadnianie ogrodu, które będzie włączało się o danej godzinie i dostarczało potrzebną wodę poszczególnym krzakom i roślinom. Takie rozwiązanie ułatwi nam dbanie o nasz ogród, dlatego jeśli zależy ci na roślinach to spróbuj zainstalować taki system na swojej posesji. Projekt nawodnienia ogrodu.

Jak prawidłowo zainstalować nawodnienie ogrodu?

Kiedy chcemy zainstalować taki system trzeba zwrócić się do firmy, która wykonuje projekt nawodnienia ogrodu. Warto by ta sama firma zajęła się instalacją potrzebną do automatycznego podlewania. W pierwszym momencie trzeba zastanowić się jak dokładnie ma przebiegać instalacja. Firma się w tym specjalizująca musi uwzględnić, w których częściach naszego podwórka znajdują się domy, garaże, trawniki, podjazdy, ścieżki, żywopłoty oraz rabat. Dobrze przemyślany projekt to klucz do sukcesu i prawidłowego działania systemu. Trzeba dobrać odpowiedni rodzaj zraszaczy, ale także ich ilość. Przy tym projektant musi uwzględnić średnicę przewodów i liczbę niezależnych sekcji podlewania.

Od rodzaju rośliny zależy jakie zraszacze powinniśmy zainstalować. Wyróżniamy ich trzy rodzaje, czyli zraszacze stałe ruchome lub kroplujące. Przy doborze odpowiednich zraszaczy należy pamiętać, aby dobrać zakres ich działań. Nie powinny oblewać one elewacji lub tarasów. Zraszacze stałe mają duży promień działań, dlatego są polecane do instalacji na większych powierzchniach. Zraszacze obrotowe też dobrze sprawdzą się na większych obszarach, lecz one działają w promieniu od 0 stopni do 360 stopni. Dlatego trzeba je dobrze ustawić, aby nie oblewały niepotrzebnego terenu. Zraszacze kropelkowe to rozwiązanie idealne, gdy mamy roślinę, której musimy cały czas zapewnić odpowiednie nawodnienie, a pozostałe rośliny potrzebują mniej wody.

Kiedy łatwiej zrobić projekt nawodnienia ogrodu i wykonać instalację.

Łatwiej jest wykonać taką instalację, kiedy dopiero, co planujemy założenie ogrodu. Ponieważ trzeba zrobić wykopy na działce, aby włożyć rury, którymi będzie płynęła woda do zraszaczy. O wiele trudniej jest, gdy mamy już ogród, ponieważ instalacja całego systemu wymaga włożenia rur pod ziemię. Niestety w takim przypadku musimy ruszyć niektóre rośliny występujące w naszym ogrodzie. W konsekwencji może to wpłynąć na ich tempo wzrostu lub w najgorszym przypadku uschnięcie.

Projektowanie ogrodów

Jak zrobić mini szklarnie – ogrodowy poradnik

Uprawa własnych ziół w domu cieszy się niesłabnącą popularnością. Tak, dzięki temu można mieć pewność, jakich ziół używa się we własnym domu. Czy ich uprawa jest trudna? Takie oto pytanie zadaje sobie ogromna ilość osób, w tym właśnie Ty. Wiedz, że mini szklarnie na samym początku mogą wydawać się ogromnie angażujące, ale tak faktycznie nie jest. Sprawdź sam, że taką mini szklarnię do rozsad jesteś w stanie wykonać samodzielnie. Jak zrobić mini szklarnie?

Odpowiednie warunki do hodowli

Jak zrobić mini szklarnie? Pamiętając o podstawowych zasadach. Muszą w niej panować takie same warunki, jak w przypadku zwykłych szklarni. Uwzględnij to, że w środku musi utrzymywać się odpowiednia temperatura, co w dalszej konsekwencji pozwoli na utrzymanie dużego poziomu wilgotności. Potrzebna także Ci będzie odpowiednia konstrukcja. Możesz ją stworzyć samodzielnie przy pomocy drewna i szkła. Równie dobrze możesz pomyśleć o zakupie gotowego modelu, które dostępne są w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju.

Jak zrobić mini szklarnie – szklarnia w kształcie domku

Jak zrobić szklarnie? Na kształt małego domku. Wykonaj odpowiedni projekt, wpisując przy tym odpowiednie pomiary. Tylko dzięki temu będziesz pewny tego, że wszystko „ma ręce i nogi”. Wystarczy tak naprawdę kilka deseczek, które należy połączyć w jedno. Nie lubisz majsterkować? Wykorzystaj stare akwaria, których nie brakuje na ogłoszeniach z rzeczami użytkowymi. Drewno nie jest koniecznością. Najważniejsze to jednak odpowiednie zamknięcie i niekiedy odpowiednie dziury wlotowe – aczkolwiek one są uzależnione od tego z jakimi ziołami będzie się miało dokładnie do czynienia.

Szklarnia z plastikowych butelek

Mini szklarnie można wykonać przy pomocy plastikowych butelek. Wystarczy tylko uciąć górę butelki (tak ok. 15 cm od samego wlewu) i przykleić to do doniczki – oczywiście, już po wsadzeniu ziemi i rośliny. Jest to jeden z najpraktyczniejszych sposobów, ponieważ można dać drugie życie plastikowym butelkom. Sadzonki można przykryć za pomocą nakrętek lub też można wykorzystać talerzyki, zakrętki od słoików. Co jakiś czas pamiętaj jednak o tym, aby swoje sadzonki wietrzyć.

Wykonanie mini szklarni nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. W szczególności, że jest jeszcze wiele innych propozycji, jak chociażby wykonanie szklarni z plastikowych opakowań po jajkach. Wiedz jedno – będzie to jedna z najlepszych decyzji, dzięki czemu otoczą Cię niesamowite zioła, których docelowa uprawa nie będzie wcale trudna. Uda Ci się takie miejsce stworzyć na pewno w zaciszu własnego domu.

Projektowanie ogrodów

Jak dbać o monsterę? Jedna z modniejszych roślin

Monstera to roślina ciesząca się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jej charakterystyczne duże i dziurawe liście nadają wnętrzu klimatu rodem z dżungli. Monstera jest łatwa w pielęgnacji i nie sprawi trudności nawet początkującym amatorom kwiatów. Podpowiadamy, jak zadbać o tą roślinę.

Jak dbać o monsterę dziurawa?

Monstera to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, która występuje w wielu odmianach. Najpopularniejszą i najłatwiej dostępną jest monstera deliciosa, zwana dziurawą. Znajdziemy ją w domach, mieszkaniach, biurach, urzędach lub też szkołach. Jej błyszczące, dziurawe liście stanowią nieszablonowy element dekoracyjny wybranego wnętrza. Im roślina jest starsza, tym okazalsze ubytki na jej liściach. Co, ważne jest to roślina pnąca, a zatem z czasem zacznie pokładać się na boki. Wtedy konieczne jest zastosowanie palików lub drabinek, które pozwolą utrzymać roślinę w pionie. Odpowiednio pielęgnowana może osiągnąć wysokość przekraczająca 2 metry. Należy pamiętać, że omawiana roślina jest trująca dla zwierząt.

Jak dbać o monsterę – podłożę i stanowisko

Idealny podłożem dla monstery dziurawej jest gleba przepuszczalna, torfowa. Latem podlewa się ją raz na tydzień, kiedy ma już sucho, a zimą wystarczy ją podlać dwa razy w miesiącu. Roślina nie zniesie dużej wilgotności podłoża, w takim przypadku liście monstery zaczynają gnić, co może skończyć się jej obumarciem. Jest to zatem wspaniały wybór dla zapominalskich. Monstera dziurawa jest wytrzymałym i uniwersalnym kwiatem, który poradzi sobie w wielu warunkach. W naturalnym środowisku rośnie pod drzewa w półcieniu. Dlatego też jest w stanie sobie poradzić bez dużej ilości światła. Należy pamiętać, że monstera nie da sobie rady w zupełnym cieniu, a temperatura w pomieszczeniu, w którym się znajduję nie powinna być niższa niż 13ºC.

Pozostałe zabiegi pielęgnacyjne

Omawiana roślina nie jest zbyt wymagająca, warto jednak zafundować jej więcej zabiegów pielęgnacyjnych, za co odwdzięczy się dużym wzrostem i zdrowym wyglądem. Jednym z nich jest przeciera jej liści z kurzu za pomocą szmatki. Kolejną ważną kwestią jest zraszanie rośliny, w lecie można to robić raz w tygodniu, w zimie nieco rzadziej. Osoby zastanawiające się nad tym jak dbać o monsterę dziurawą powinny pamiętać o stosowaniu odpowiedniego nawozu. Idealnie sprawdzi się preparat do roślin zielonych, który można stosować dwa razy w miesiącu, od wiosny do jesieni. Dzięki temu temu monstera będzie odpowiednio odżywiona, a jej liście zachowają intensywną zieloną barwę.

Projektowanie ogrodów•Sprzęt ogrodniczy

Sadzenie roślin jesienią – czy to błąd?

sadzenie-roslin-jesienia

Czy można sadzić rośliny jesienią?

Jesień jest porą, która kojarzy się głównie z pracami porządkowymi w ogrodzie i przygotowywaniem roślin do zimy. To czas grabienia liści, wycinana suchych bądź połamanych gałęzi, przekopywania warzywnika oraz zabezpieczania ulubionych krzewów przed mrozem. Jednak jesienne prace w ogrodzie, nie muszą się ograniczać tylko do porządkowania. Okazuje się, że sadzenie roślin jesienią jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz urozmaicić swój ogród.

Sadzenie roślin jesienią – zalety

Do tego, czy sadzić jesienią rośliny, na pewno przekona Cię szereg zalet, jakie ten zabieg za sobą niesie. Jedną z nich jest fakt, że roślina posadzona jesienią nie musi swojej energii poświęcać na wytworzenie liści oraz kwiatostanów. Energia ta jest koncentrowana na wytworzeniu solidnego systemu korzeniowego. Mocno ukorzeniona roślina, wiosną będzie miała lepsze warunki do dalszego rozwoju. Kolejną zaletą sadzenia roślin jesienią jest zwiększona wilgotność gleby oraz powietrza. W warunkach, w których roślina będzie miała dostęp do odpowiedniej ilości wody, ukorzeni się szybciej i łatwiej. Jesienią nie ma także ryzyka wystąpienia upałów, z którymi nowa roślina mogłaby sobie nie poradzić. Nie ulegnie ona poparzeniu słonecznemu oraz nie będzie naraażona na straty dużej ilości wody. To wszystko sprawia, że jesień jest dobrą porą na sadzenie nowych roślin.

Jesienne sadzenie roślin

Być może wiele razy zastanawiałeś się czy sadzić rośliny jesienią. Odpowiedź brzmi: tak. Wszystko zależy jednak od tego, jakie to mają być rośliny, gdyż nie każde gatunki są do tego dostosowane. Wybierając rośliny, które chcesz posadzić w swoim ogrodzie jeszcze przed zimą, zwróć uwagę na ich mrozoodporność. Rośliny, które są odporne na mróz, możesz posadzić bez obaw. Są to między innymi drzewa iglaste, np. tuje bądź cyprysiki, niektóre drzewka owocowe, ozdobne krzewy lub rośliny cebulowe. Pamiętaj jednak, że decydując się na rośliny szczepione, należy zabezpieczyć przed mrozem miejsce szczepienia. Również niektóre warzywa, możesz śmiało posadzić w warzywniaku, żeby już wczesną wiosną cieszyć się smakiem pysznego szczypiorku, cebuli lub szpinaku. Sadzenie roślin jesienią, ma wiele zalet. Dzięki temu zabiegowi, ogród na wiosnę będzie jeszcze piękniejszy, gdyż rośliny posadzone przed zimą, zaczną wegetację już solidnie ukorzenione, a całą swą energię wykorzystają do pięknego kwitnienia. Wsadzone, przed zimą, do gruntu kwiaty cebulowe, będą stanowiły pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Więc jeśli do tej pory miałeś jakiekolwiek wątpliwości, nie czekaj dłużej. Działaj!

Projektowanie ogrodów

Jaki rośliny do sypialni wybrać?

jakie-rośliny-do-sypialni-wybrać

Sypialnia to magiczne miejsce, kojarzące się z odpoczynkiem, spokojem i miłością. Dbanie o dobry nastrój w sypialni jest bardzo istotne. Zaleca się, by kolory w sypialni były stonowane, a oświetlenie w niej występujące nadawało jej niepowtarzalnego uroku. Dopełnieniem pięknej aranżacji nierzadko są kwiaty. Jakie rośliny do sypialni sprawdzą się najlepiej, a które nie? O tym przekonacie się w dalszej części artykułu.

Kwiaty w domu

Kwiaty w polskich domach gościły praktycznie od zawsze. Kojarzone z ciepłem i dobrym gustem sprawiały, że każde wnętrze nimi przystrojone dawało poczucie gościnności i miłości. Istniało nawet przekonanie, że w domu „złych ludzi” kwiaty nie rosną. 

Najczęściej występujące kwiaty w naszych domach to Phalaenopsis (storczyk), skrzydłokwiat, dracena obrzeżona, paprotka zwyczajna lub też fiołki afrykańskie. Coraz większą popularność zyskują też w naszych domach wszelkiego rodzaju sukulenty, monstery oraz drzewka cytrusowe. 

 Warto jednak zwrócić uwagę , że kwiaty w sypialni powinny spełnić kilka warunków. Zanim więc udamy się do kwiaciarni w celu zakupu idealnej rośliny do sypialni upewnijmy się, że:

  • Oczyszczają powietrze;
  • Podnoszą wilgotność powietrza;
  • Charakteryzują się łagodnym kolorem kwiatów;
  • Mają właściwości uspokajające.

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni

Lawenda – rodzaj rośliny z rodziny jasnotowatych, zyskująca swoją popularność zarówno jako roślina doniczkowa, jak i ogrodowa. Kwiaty tej rośliny oscylują w różnych odcieniach fioletu i posiadają wyjątkowe nuty zapachowe. Mają właściwości rozluźniające i uspokajające. Lawenda jest rośliną wieloletnią. Świetnie sprawdzi się w sypialni jako dopełnienie aranżacji pomieszczenia. 

Storczyk – Inaczej zwany orchideą, swoją popularność zawdzięcza przepięknym kwiatom w różnych kolorach. Storczyki są dość wymagające, ale kiedy damy im odpowiednie nawodnienie, utrzymamy temperaturę od 18 do 24 stopni Celcjusza oraz jasne miejsce to odwdzięczą się przepięknymi kwiatostanami. Nadają się jako kwiaty do sypialni sprawiając, że zyskuje ona niepowtarzalny klimat.

Skrzydłokwiat – Zjawiskowy kwiat zachwycający swoim wyglądem jak i właściwościami, zyskujący coraz większą popularność jako roślina doniczkowa. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Może kwitnąć nawet cały rok. Uwielbia jasne pomieszczenia i musi mieć zapewnioną wysoką wilgotność powietrza. Roślina zasłynęła ze zdolności oczyszczania powietrza. Co ciekawe pochłania ona zarodniki pleśni i szkodliwe promieniowanie wytwarzane przez sprzęty elektroniczne. Takie właściwości jak i jej przepiękny wygląd sprawiają, że jest to roślina najczęściej wybierana jako kwiat do sypialni.

Projektowanie ogrodów

Jakie kwiaty wybrać na balkon

jakie-rosliny-idealne-na-balkon

Balkon to miejsce, które stanowi zewnętrzną wizytówkę mieszkania oraz w którym spędzamy sporo czasu latem i wiosną. Odpowiednio zadbany i przystosowany może stać się codzienną scenerią letnich śniadań, czytelnią albo miejscem odpoczynku z ulubioną kawą i dobrą książką. Jednym z ważniejszych elementów wystroju balkonu są rośliny. Dzięki nim staje się on zieloną strefą zupełnie odmienną od przytulnych wnętrz mieszkania czy betonowej fasady budynku. Dowiedz się, jakie kwiaty wybrać, aby nadać balkonowi upragniony klimat!

Powiew egzotyki na balkonie

Jeśli powierzchnia balkonu na to pozwala, odpowiedni wybór roślin może upodobnić go do oranżerii w starym stylu. Jakie kwiaty na balkon wybrać? Egzotyczny klimat zapewnią mu ozdobne krzewy kompaktowe sadzone w donicach. W okresie kwitnienia eksplodują różnorodnymi barwami, a także piękne palmy. Ze względu na położenie geograficzne Polski i zmienną pogodę, warto wybierać gatunki wymagające stanowisk półcienistych. Okresowy dostęp do promieni słonecznych zapewni im piękne wybarwienie i intensywne kwitnienie. Nie stracą swojej urody, kiedy słońce na dłużej schowa się za chmurami. Do palm, które świetnie sprawdzają się w charakterze ozdób balkonowych, należą daktylowiec kanaryjski oraz palma koralowa. Z kolei krzewy o zwartym pokroju i pięknych kwiatach, takie jak hortensje, berberysy czy budleje, wniosą do wystroju mnóstwo koloru. Umiejętna aranżacja i dobór roślin sprawi, że poranna kawa w okresie letnim będzie mogła odbywać się w warunkach godnych arystokratek z początków XX wieku.

Rośliny na małe balkony

Palmy i krzewy w donicach stawianych na podłodze mają swoje gabaryty. Dobrze sprawdzą się na tarasach oraz balkonach o dużej powierzchni. Ustawione na malutkich balkonach, zajmą większość miejsca i sprawią, że będą one wyglądały na zagracone. Jakie rośliny na balkon o małych rozmiarach sprawdzą się najlepiej? W przypadku małych balkonów o wiele lepiej sprawdzą się zewnętrzne doniczki wieszane na barierkach. Dobrym pomysłem są również minimalistyczne, designerskie białe kwietniki powieszone na ścianie. Doskonale będą w nich wyglądały sukulenty o grubych liściach w formie rozetek. Ich wielką zaletą jest odporność na różne czynniki zewnętrzne i oryginalny wygląd. Klasycznymi odmianami, które zawsze dobrze wyglądają na balkonach są petunie, pelargonie, stroiczka czy wilec. Wszystkie cechują się barwnymi kwiatami i bardzo łatwą uprawą. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty na balkon wybrać, warto zwrócić uwagę na ich wymagania i sposób uprawy, aby zapewnić im warunki, w których prezentują się najpiękniej.

Projektowanie ogrodów

Jaki nawóz stosować dla naszych roślin i kwiatów

Nawóz do kwiatów i roślin ogrodowych i balkonowych

Wszystkie nasze rośliny, zarówno te doniczkowe jak i umiejscowione w ogrodzie potrzebują do rozwoju trzech podstawowych rzeczy: wody, słońca i odpowiedniej gleby.
Bez wody żadna znana nam roślina nie przetrwa dłużej niż kilka miesięcy, z kolei słońce potrzebne jest roślinom do fotosyntezy, czyli wytwarzania pożywienia. Na powyższe czynniki mamy ograniczony wpływ, możemy więcej lub mniej podlewać nasze rośliny lub ustawić w miejscu nasłonecznionym lub bardziej zacienionym.

Inaczej ma się sprawa z odpowiednim podłożem. Chcemy, aby nasze rośliny wyglądały jak najpiękniej, do tego potrzebne są im substancje odżywcze, które pobierają prosto z gleby, warto zatem zastosować nawóz dla roślin, aby wzbogacić podłoże.

Continue reading
Projektowanie ogrodów

Oczko wodne w Twoim ogrodzie

Oczko wodne

Wielu właścicieli ogrodów, decyduje się na budowę oczka wodnego. To niewielki urokliwy akwen wodny, który daje ogrodowi ciekawy wygląd i wprowadza niezwykły nastrój. Szczególnie jeśli jest to np. kształt nerki, przez który przebiega piękny mostek oświetlony lampionami. Sposobów na udekorowanie oczka jest bardzo dużo, jednak musi być oo samo w sobie piękne, żeby było ozdobą ogrodu.

Continue reading
Projektowanie ogrodów

Jak ozdobić ogród kamieniami?

Jak ozdobić ogród kamieniami

Wprowadzenie do ogrodu kamieni dodaje mu naturalnego charakteru. Kamienie w ogrodzie są trwałe i wyglądają estetycznie. Wykonane z nich dekoracje mają niepowtarzalną formę, co sprawia że ogród staje się wyjątkowy. Kamienie mogą mieć różny kształt, kolor i właściwości. Opcji jest sporo. Do dekoracji ogrodu można wykorzystać otoczaki, żwir, korę kamienną, łupki skalne, większe kamienie czy też głazy. Jak ozdobić ogród kamieniami?

Continue reading
Page 1 of 212»

Najnowsze

Altany drewniane czy murowane? Jaką warto wybrać do ogrodu?

Altany drewniane czy murowane? Jaką warto wybrać do ogrodu?

16 listopada 2022
Narzędzia ogrodowe – sprawdź niezbędnik ogrodnika

Narzędzia ogrodowe – sprawdź niezbędnik ogrodnika

2 listopada 2022
Jak przygotować ogród na zimę? Sprawdź porady

Jak przygotować ogród na zimę? Sprawdź porady

17 października 2022
Odkurzacz do liści, czy warto?

Odkurzacz do liści, czy warto?

5 października 2022
Basen do ogrodu – jak się przygotować?

Basen do ogrodu – jak się przygotować?

7 września 2022

Kamatocy.pl © 2021 copyright // All rights reserved - Portal wspierany przez https://magazyn.ceneo.pl/