Wyposażenie salonu – jakie dodatki wybrać, aby urozmaicić jego wystrój?

Zdecydowana większość z nas pragnie urządzić salon w sposób funkcjonalny, co jest zrozumiałe, jeżeli naprawdę mamy w nim wypocząć. Zazwyczaj oczekujemy jeszcze tego, aby pomieszczenie to prezentowało się atrakcyjnie. Wybór odpowiednich mebli to jednak nie wszystko, duże znaczenie odgrywa wyposażenie salonu. Warto byłoby więc dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze dodatków, jeżeli mają naprawdę dodać naszemu salonowi wyjątkowego charakteru. 

Wyposażenie salonu figurami dekoracyjnymi 

Wyposażenie salonu powinno składać się przede wszystkim z komfortowych mebli. Dla każdego z nas może to jednak oznaczać co innego. Jedni postawią na wygodne uszaki, inni na fotele stylizowane na antyki. W zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy nasz salon, jego charakter podkreślą inne dodatki. Bez wątpienia warto postawić https://swiatdomu.com/figury-dekoracyjne. Ich wybór jest na tyle bogaty, że bez wątpienia znajdziemy odpowiednią dla nas opcję. Trzeba jednak mieć świadomość tego, na co zwracać uwagę przy wyborze figur. Czym więc się kierować przy ich wyborze? Wybierając figury dekoracyjne do swojego salonu, trzeba zwracać uwagę na różne kryteria. Najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę: 

  • styl, w jakim urządzony jest salon 
  • kolor figur 
  • kształt figur 
  • rozmiar 
  • materiał, z którego zostały wykonane. 

Inne figury będą pasowały do monochromatycznego wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu, a inne do tego klasycznego, w którym nie brakuje tradycyjnych mebli i akcesoriów. Jeszcze innych dodatków będziemy potrzebować do salonu urządzonego w niezwykle popularnym i modnym ostatnimi czasy stylu glamour. Jeżeli chodzi o dobór kolorystyki oraz kształtu, także należy postępować z wyczuciem. Nie inaczej jest w przypadku rozmiaru czy aspekt wizualny, ale i praktyczny. 

Nowoczesność przełamana kolorem 

Wyposażenie salonów urządzonych w stylu industrialnym tworzą zazwyczaj stonowane dodatki. Nierzadko składają się na nie meble o geometrycznych kształtach. Dominują takie kolory jak szarość, biel czy czerń. Popularnością cieszą się materiały takie jak metal, kamień czy surowe drewno. Jeśli marzy nam się nowoczesny stylowy salon, w którym komfortowo wypoczniemy, warto byłoby go trochę ożywić. Dobrym pomysłem mogą zatem okazać się figury z miedzi czy metalu, w wyrazistych barwach. Doskonale sprawdzą się soczysta żółć, zmysłowy burgund czy trawiasta zieleń. 

Ponadczasowe dodatki do klasycznego wnętrza 

Nie brakuje miłośników tradycyjnych wnętrz. Jeżeli marzy nam się stylowy salon w klasycznym wydaniu, najpewniej spodobają nam się meble przypominające antyki. Możemy postawić na przykład na postarzane stoły oraz fotele. Nie powinno zabraknąć również odpowiednich dodatków. Mowa tu nie tylko o obrazach ukrytych za bogato rzeźbionymi ramami. Idealnym wyborem mogą okazać się również figury wykonane z kamienia czy marmuru. Do gustu mogą przypaść nam na przykład te przedstawiające popiersia antycznych bóstw. Ich kolorystyka powinna być raczej stonowana. Z tradycyjnym wnętrzem raczej nie będą współgrać krzykliwe barwy, takie jak czerwień, kobalt czy zieleń. 

Wyposażenie salonu w stylu glamour? 

Wiele osób decyduje się także na urządzenie swojego salonu w stylu glamour. Wyposażenie salonów z takim motywem przewodnim składa się często z mebli o lustrzanych fontach, które świetnie odbijają światło. Dzięki temu pomieszczenie wygląda na wytworne i eleganckie, a także na zdecydowanie bardziej przestronne. Aby podkreślić jeszcze bardziej jego luksusowy charakter, warto postawić na przykład na złote lub srebrne wazony. Mogą być one bogato zdobione, na przykład kryształami. Ich kształt powinien być raczej regularny. Lepiej unikać zatem flakonów o abstrakcyjnych formach. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się one w salonie nowoczesnym.