Narzędzia ogrodowe – sprawdź niezbędnik ogrodnika

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z prowadzeniem ogrodu, czy też jesteś doświadczonym ogrodnikiem – kilku narzędzi w Twoim warsztacie po prostu nie może zabraknąć. Dziś wymienimy najważniejsze narzędzia ogrodowe – zrobisz duży błąd, jeśli się w nie nie zaopatrzysz!

Grabie

Grabie będą służyły Ci, wbrew pozorom, nie tylko do usuwania liści, czy też skoszonej trawy, ale także chociażby do wyrównywania grządek i ziemi. Jakie będą jednak najlepsze? Sugerujemy, byś do grabienia liści i trawy zdecydował się na grabie o miękkich i cienkich zębach – w przypadku, gdy Twoim celem będzie zaś wyrównanie poziomu ziemi, lepszym wyborem okażą się grabie o grubszych zębach, najlepiej metalowe.

Sekator

Sekatory to nieocenione narzędzia, które pomogą Ci w kompleksowej pielęgnacji Twojego ogrodu. Okażą się one nieocenione zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się usunąć, lub skrócić niewielkich rozmiarów gałęzie. Dobrym wyborem będą zdecydowanie sekatory Fiskars – są to bowiem narzędzia niezwykle poręczne, dzięki którym szybciej uwiniesz się z pracą w całym ogrodzie. Przy małych krzewach najlepiej wykorzystać sekatory o krótkich uchwytach; przy większych zaś – o dłuższych. 

Taczki

Kolejne narzędzia ogrodowe, które stanowić powinny Twój niezbędnik to taczki – pomogą Ci one w transporcie cięższych towarów, jak na przykład ziemi w workach, czy też sadzonek drzew oraz krzewów.  Nie decyduj się jednak na produkt najniższej jakości. Wybierając taczkę, zwróć uwagę na materiał i rodzaj jej wykonania. Niektórzy preferują bowiem klasyczne taczki pchane z rączkami. Choć coraz częstszym wyborem stają się taczki w kształcie kosza, przeznaczone przede wszystkim do ciągnięcia.

Kosiarka

Oczywiście, w żadnym ogrodzie nie może zabraknąć wysokiej jakości kosiarki. Służy ona przede wszystkim usuwaniu nadmiaru trawy, co ma niewątpliwe walory wizualne. Do wyboru masz dwa rodzaje kosiarek – elektryczne oraz spalinowe. Podejmując decyzję o kupnie takiego sprzętu nie kieruj się jednak tylko jego rodzajem. Równie ważna jest bowiem między innymi szerokość koszenia, czy też jego zasięg. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się też roboty koszące.

Siekiera

Kolejnym narzędziem, o którym nie możesz zapomnieć dobierając produkty do swojego ogrodu jest siekiera. Tak, jak w przypadku sekatorów, polecić Ci możemy produkty absolutnie najwyższej klasy, czyli siekiery FiskarsDobrym wyborem do ogrodu będzie prosta siekiera uniwersalna. Możesz jednak zdecydować się także na wybór siekiery turystycznej, czy też inaczej: toporka.

Spulchniacz

Często pomijanym, a zaskakująco przydatnym narzędziem do ogrodu okazuje się być spulchniacz. Jak sama nazwa wskazuje, posłuży Ci on do spulchnienia gruntu. Dzięki czemu zasadzone przez Ciebie rośliny zyskają lepszy dostęp do wody i składników odżywczych. Najlepszym wyborem będzie spulchniacz kilkugwiazdkowy – gwarantujemy, że znacznie uprości on Twoją pracę. Osadzone na pręcie gwiazdki z łatwością obracają się w trakcie pchania, dzięki czemu gwarantują Ci najwyższą jakość spulchnienia gleby.