Altany drewniane czy murowane? Jaką warto wybrać do ogrodu?

W ogrodowej przestrzeni każdemu z nas zależy na tym, aby stworzyć otoczenie przyjazne i efektowne. Nie zapominajmy o ogrodowych altankach, które są chętnie wybierane do ogrodów. Zazwyczaj stawiamy na modele drewniane lub murowane, z których każdy ma ciekawe cechy. Przyjrzyjmy się temu, jaki rodzaj altanki spełni nasze oczekiwania. Altany drewniane czy murowane do ogrodu? Jaką propozycję wybrać?

Altanka drewniana do ogrodu

Nowoczesne altanki ogrodowe występują w wielu wersjach. Jedną z najciekawszych propozycji jest drewniana altana, która doskonale zaprezentuje się w ogrodzie. Faktem jest, że drewno to materiał wytrzymały i przyjazny dla środowiska. Dzięki temu świetnie wtapia się w nasz ogród, pełniąc funkcje:

  • użytkowe,
  • dekoracyjne.

Altany drewniane zbudowanych z bali lub z desek – takie propozycje cieszą się coraz większą popularnością. 

Taka konstrukcja być może nie ochroni nas tak bardzo przed warunkami pogodowymi, jak inne rozwiązania, jednak ciekawie się prezentuje. Istotne jest to, że materiał trzeba pielęgnować regularnie. Jednak na rynku znajdziemy potrzebne preparaty, które pozwolą nam oczyścić i zakonserwować altankę na kilka lat. Ponadto, bardzo łatwo skonstruujemy altanę z drewna i w razie potrzeby ją zdemontujemy. Producenci oferują wiele unikalnych altanek z drewna, dzięki czemu każdy dobierze to, co spełni jego oczekiwania. 

Altanka murowana do ogrodu

Porady aranżacji wnętrz i ogrodów z pewnością dają nam wiele cennych informacji. Kolejną propozycją jest murowana altana, która także często gości z naszych ogrodach. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy działka znajduje się od domu kilka lub kilkanaście metrów dalej. Zazwyczaj altana pełni funkcje przechowywania mebli ogrodowych i narzędzi. Rzadziej stanowi miejsce do spędzania wolnego czasu z bliskimi. Jeśli pogoda się zepsuje, można się schronić w takiej altance. Większy metraż pozwala w domku spać, pod warunkiem wygospodarowania miejsca na łóżko. 

Warto zauważyć, że postawienie murowanej altany wymaga nakłady pracy i czasu. Gdy już postawimy taką altanę, będziemy się nią cieszyć przez długie lata. Bardzo ważne jest to, że przepisy prawne wskazują, jak duży domek można wybudować bez pozwolenia. Trzeba mieć to na uwadze. Unikalna altana murowana do ogrodu będzie nam służyć przez długie lata. Co ciekawe, zazwyczaj stawiamy na gotowe altany, które można sprawnie zakupić na rynku. Niektóre osoby decydują się także na samodzielnie zbudowanie ogrodowej altany. Proces wyboru materiału jest tutaj bardzo ważną kwestią. Z jednej strony murowana wersja jest odporna i solidna, a z drugiej drewniana ciekawie się prezentuje. Ostateczny wybór jest zależny od naszych preferencji i oczekiwań. Niezawodne altanki ogrodowe  są coraz chętniej stawiane w wielu miejscach. 

Gdzie znajdziemy altany drewniane ogrodowe?

Gdzie można zakupić altanki ogrodowe? Każdy klient może skorzystać z szerokiego asortymentu, jaki znajdziemy w internetowych sklepach. Można liczyć na atrakcyjne ceny i szeroką ofertę producentów.