Jaki rośliny do sypialni wybrać?

Sypialnia to magiczne miejsce, kojarzące się z odpoczynkiem, spokojem i miłością. Dbanie o dobry nastrój w sypialni jest bardzo istotne. Zaleca się, by kolory w sypialni były stonowane, a oświetlenie w niej występujące nadawało jej niepowtarzalnego uroku. Dopełnieniem pięknej aranżacji nierzadko są kwiaty. Jakie rośliny do sypialni sprawdzą się najlepiej, a które nie? O tym przekonacie się w dalszej części artykułu.

Kwiaty w domu

Kwiaty w polskich domach gościły praktycznie od zawsze. Kojarzone z ciepłem i dobrym gustem sprawiały, że każde wnętrze nimi przystrojone dawało poczucie gościnności i miłości. Istniało nawet przekonanie, że w domu „złych ludzi” kwiaty nie rosną. 

Najczęściej występujące kwiaty w naszych domach to Phalaenopsis (storczyk), skrzydłokwiat, dracena obrzeżona, paprotka zwyczajna lub też fiołki afrykańskie. Coraz większą popularność zyskują też w naszych domach wszelkiego rodzaju sukulenty, monstery oraz drzewka cytrusowe. 

 Warto jednak zwrócić uwagę , że kwiaty w sypialni powinny spełnić kilka warunków. Zanim więc udamy się do kwiaciarni w celu zakupu idealnej rośliny do sypialni upewnijmy się, że:

  • Oczyszczają powietrze;
  • Podnoszą wilgotność powietrza;
  • Charakteryzują się łagodnym kolorem kwiatów;
  • Mają właściwości uspokajające.

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni

Lawenda – rodzaj rośliny z rodziny jasnotowatych, zyskująca swoją popularność zarówno jako roślina doniczkowa, jak i ogrodowa. Kwiaty tej rośliny oscylują w różnych odcieniach fioletu i posiadają wyjątkowe nuty zapachowe. Mają właściwości rozluźniające i uspokajające. Lawenda jest rośliną wieloletnią. Świetnie sprawdzi się w sypialni jako dopełnienie aranżacji pomieszczenia. 

Storczyk – Inaczej zwany orchideą, swoją popularność zawdzięcza przepięknym kwiatom w różnych kolorach. Storczyki są dość wymagające, ale kiedy damy im odpowiednie nawodnienie, utrzymamy temperaturę od 18 do 24 stopni Celcjusza oraz jasne miejsce to odwdzięczą się przepięknymi kwiatostanami. Nadają się jako kwiaty do sypialni sprawiając, że zyskuje ona niepowtarzalny klimat.

Skrzydłokwiat – Zjawiskowy kwiat zachwycający swoim wyglądem jak i właściwościami, zyskujący coraz większą popularność jako roślina doniczkowa. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Może kwitnąć nawet cały rok. Uwielbia jasne pomieszczenia i musi mieć zapewnioną wysoką wilgotność powietrza. Roślina zasłynęła ze zdolności oczyszczania powietrza. Co ciekawe pochłania ona zarodniki pleśni i szkodliwe promieniowanie wytwarzane przez sprzęty elektroniczne. Takie właściwości jak i jej przepiękny wygląd sprawiają, że jest to roślina najczęściej wybierana jako kwiat do sypialni.