Leżaki, fotele i parasole ogrodowe – trendy 2019

Ogród jest miejscem w którym właściciele mogą zaznać spokoju, oddać się swoim ulubionym czynnościom. Jest to tak samo ważny element jak sam dom. Podobnie jak w kwestii domu, można go na wiele sposób udekorować. Najczęściej wybieranymi artykułami są: leżaki i fotele ogrodowe oraz parasole ogrodowe.

Czym się kierować przy wyborze?

W tej kwestii trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym jest czas wybierania. Im szybciej zostaną zakupione tym będą w niższej cenie. Dlatego rozsądnie jest już teraz zacząć się rozglądać za odpowiednimi sprzętami. Innym elementem jest obszar na którym będą umieszczone. Należy rozsądnie do tego podejść, zwłaszcza w myśl zasady „im mniej tym lepiej”.

Styl

Jest to bardzo wazny element, w którym nie da się wskazać prawidłowej odpowiedzi. Styl jakichkolwiek mebli ogrodowych musi być dopasowany do stylu całości ogrodu. Przykładowo jeśli ogród jest minimalistyczny, pełniący głównie funkcje zaspokajania artystycznego ładu, najlepsze byłyby najbardziej nowocześnie wyglądające meble. W miejscu gdzie znajduje się dużo kwiatów najodpowiedniejsze są kolory stonowane jak szary czy beż, zamiast na przykład intensywnego czerwonego. Najważniejsze jest także, aby wszystkie meble miały ten sam styl oraz podobne, albo przynajmniej pasujące do siebie kolory.

Leżaki ogrodowe

Umiejscowić je można zarówno na tarasie, balkonie, jak i w samym ogrodzie. Doskonale prezentują się blisko drzewa lub przy parasolach ogrodowych chroniących przed ewentualnym załamaniem pogodowym. Leżak ogrodowy tym się różni od plażowego, że można się na nim w pełni położyć, jest większy i cięższy. Zwykle jest nierozkładany. Może być zrobiony z drewna lub aluminium. Standardowy leżak ogrodowy potrafi utrzymać 120 kg. Rozsądnie jest kupić leżak w którym nie ma konieczności dokupowania materaca ani poduszek. Tym sposobem można się na nim położyć, nawet kiedy zapomniało się danych elementów, albo kiedy muszą wyschnąć. Ceny są przeróżne. Najtańszy produkt można znaleźć za 90 zł, ale poważny leżak, na którym można się położyć wymaga większych nakładów finansowych.

Przykładami są leżaki ogrodowe:

  1. drewniany PORTO NATERIAL za około 380 zł
  2. MODENA SQUARE antracytowy PATIO za około 220 zł
  3. NIAGARA NATERIAL za około 500 zł w stylu nowoczesnym.

Fotele ogrodowe

Ten produkt jest przeznaczony już konkretnie na taras. Świetnie prezentuje się w zestawie ze stołem. Fotel ogrodowy jest bardziej wytrzymały niż wspomniane leżaki i bardziej nadaje się nie tyle do odpoczynku, lecz do zjedzenia obiadu na podwórku, czy spotkaniu z przyjaciółmi na herbatę. Najbardziej uniwersalne pasujące do większości typów ogrodów są fotele klasyczne, jak np. modele:

  1. Rattan Style Iowa
  2. Czy zestaw balkonowy firmy Rosario Balcony Set – Ciekawie prezentuje się fotel ogrodowy kształtem przypominający takie, które można znaleźć w domu. Takim przykładem mogą być:
  3. Ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu Altito Duo Caffe Dim Grey & Taupe – Niestety fotele najlepiej prezentują się z przynajmniej jedną parą, co w praktyce oznacza większe koszty. Jednakże są bardziej wytrzymałe, można je używać zarówno jako ogrodowe i domowe, oraz przy wykonywaniu różnych prac na zewnątrz domu.

Parasole ogrodowe

Ten element doskonale komponuje się zarówno z leżakami jak i fotelami. Może być ustawiony na tarasie, balkonie i w ziemi. Istnieje kilka ich rodzajów, ale wszystkie dają bardzo potrzebny latem cień.

  1. Parasol ogrodowy duży składany na wysięgniku ocienia większy obszar, nie musi być ustawiany w samym środku, lecz z boku i jest stosunkowo najmniej przeszkadzający.
  2. Zwykły parasol ogrodowy z korbą nadaje się idealnie do ustawienia przy leżaku.
  3. Pół parasol z kolei najlepiej nadaje się do małych tarasów i balkonów.

Dla osób preferujących ogród jako miejsce spotkań ze znajomymi, najlepsze są fotele i parasol, dla tych które wolą traktować go jako własny azyl z kolei leżak i parasol. Każdy z tych produktów na pewno zapewni że wymarzony ogród będzie jeszcze bardziej przytulny.