Jaką choinkę wybrać? Żywa czy sztuczna

Tradycja, stawiania w domach choinki bożonarodzeniowej, jest znana od bardzo dawna. Przystrojona ozdobami i specjalnie na ten dzień, przygotowanymi dekoracjami choinka, symbolizuje wieczne życie i trudno jest sobie bez niej wyobrazić, w pełni udane święta Bożego Narodzenia. W Polsce, zwyczaj stawiania choinki, pojawił się na przełomie XVIII i XIX wieku, a jego rozpowszechnienie, miało związek z działalnością na naszych terenach, niemieckich protestantów misyjnych. Jaką choinkę żywą wybrać? Odpowiedź wydaje się prosta – najpiękniejszą! 

CHOINKA. GŁÓWNA OZDOBA I DEKORACJA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaką choinkę wybrać i czy bardziej pasowałoby do naszego mieszkania, drzewko żywe czy też sztuczne, możemy mieć niemały problem, z podjęciem właściwej decyzji. Nie mniej najważniejsze jest, by choinka jednak, zagościła w tym specjalnym dla nas okresie, w naszym rodzinnym domu i byśmy my sami, poczuli magię zbliżających się świąt. Jaką choinkę sztuczną wybrać? Cóż, najlepiej jest, gdy zapytamy o to, naszych najbliższych, jaka choinka najbardziej by im odpowiadała, szczególnie wówczas, kiedy to my sami, jesteśmy odpowiedzialni za jej kupno i ostateczny wybór.  

JAKĄ CHOINKĘ WYBRAĆ? KTÓRY WYBÓR JEST TRAFNY?

Co do tego, jakiego typu drzewko, żywe czy sztuczne, powinno być w Wigilię obecne w naszym mieszkaniu, nie ma jasno stwierdzonej i jednoznacznie brzmiącej odpowiedzi. Choć przyglądając się bliżej polskiej tradycji, zdecydowanie lepsze jest kupno drzewka, niż jak to mówi historia polskiego obyczaju, wykradanie go z lasu gospodarzowi. W sklepie internetowym, możemy się spotkać z szeroką ofertą sztucznych drzewek, które na pewno zaspokoją zarówno nasze własne oczekiwania co do jego wyglądu jak i potrzeby naszych najbliższych. 

CHOINKA ŻYWA CZY SZTUCZNA?

To jaki rodzaj drzewka, najlepiej się sprawdzi w naszym domu, często zależy również od działań praktycznych, a w tym temacie, jak wiadomo, największymi specjalistkami są zwykle panie domu i mamy. To one, najczęściej wiedzą dokładnie, ile pracy oraz wysiłku, wymagają  poszczególne czynności związane z prowadzeniem domu. Praktyczna strona takich działań, na pewno wygląda dużo lepiej w przypadku choinek sztucznych, które nie zaśmiecą nam dywanu, sypiącymi się igiełkami i nie zostaną wycięte z lasu, jedynie po to, by zaspokoić naszą krótkotrwała potrzebę posiadania w domu, żywego drzewka. Dlatego, ekologiczniej rzecz biorąc, zdecydowanie lepiej jest się zaopatrzyć w choinkę sztuczną, która oprócz wymienionych wcześniej zalet, sprawdzi się nie tylko jako rodzaj jednorazowej ozdoby i głównej dekoracji świąt Bożego Narodzenie, ale posłuży nam w tym celu, także przez następne lata.