Kompozycje z suszonych kwiatów – co do siebie pasuje?

Wielu z nas uznaje kompozycje z suszonych kwiatów za opcje atrakcyjne, bo typowe kwiaty doniczkowe trzeba rzecz jasna podlewać, a nawet wycierać liście takowych z kurzu i z innego typu zabrudzeń. Mowa tu dokładnie o tym, że kompozycje z kwiatów doniczkowych w formie opcji takiej jak ogród wertykalny to rzecz jasna coś dość nietypowego i co równie ważne także taki ogród wertykalny się podlewa, wyciera liście kwiatów z kurzu i co równie istotne tego typu roślinność musi się znajdować w optymalnym miejscu jeśli chodzi o nasłonecznienie i wilgotność powietrza w domu. Dlatego takiej kompozycji przeszkadzać może choćby ta bliskość kominka. Kompozycjom z suszonych kwiatów nadmiar ciepłego i suchego powietrza raczej nie przeszkodzi, ale nadmierna wilgotność już tak, bo jeśli ta sucha roślinność dostanie wilgoci, to rozpoczną się procesy gnilne, a najbliższą ich okolicę wypełni ten dość nieprzyjemny zapach. Dlatego trzeba się nauczyć dbać o te kwiaty, które rzecz jasna różnią się znacząco od sztucznych, bo mają zapach, który różni się od tego pochodzącego od świeżych kwiatów i co równie istotne są idealną alternatywą dla kwiatów sztucznych, o które nie trzeba dbać, ale też takowe raczej poza wyglądem nie mają zalet.

Kolorystyka

Kompozycje z kwiatów suszonych to też i te, które się w pewnym stopniu różnią się kolorem, czyli dokładnie ten sam gatunek przed wysuszeniem ma nieco inny odcień fioletu lub czerwieni. Dla jakiejś części z nas jest to przeszkoda, ale inni suszą kwiaty, po to by uzyskać ten odmienny odcień. Kluczowe znaczenie ma też i to, że kompozycje z kwiatów, które tworzy się na własną rękę wymagają od nas wiedzy. Jednym słowem pewne gatunki suszy się tylko przez określony czas i w konkretnych warunkach. Jeśli zaś te warunki będą nie odpowiednimi lub jeśli będziemy suszyć kwiaty zbyt długo, to mogą się one zmienić w pył, który będzie dla nas stratą, bo najpierw kupiliśmy kwiaty, które nie były tanimi, a potem staraliśmy się im zapewnić warunki do wysuszenia się, po to by nabrały odpowiedniej barwy. Tego typu wysiłek i wydatki mogą się stać daremnymi, jeśli w trakcie suszenia popełnimy istotny błąd.

Blogi – kompozycje z suszonych kwiatów

Pewna część ludzi prowadzi rzecz jasna te blogi o kompozycjach z suszonych kwiatów, czyli poucza w nich jak długo trzeba suszyć konkretne gatunki i w jakich warunkach, po to by uzyskać efekt wizualny ze zdjęcia, które opublikowali w poście. Osoby te publikują także materiały graficzne, które ukazują to co się stanie, jeśli jakieś kwiaty będziemy suszyć zbyt długo. Dlatego taki blog dla wielu ma masę walorów edukacyjnych, bo poza suszeniem kwiatów poucza także o suszeniu owoców.