Jak zrobić lampiony ogrodowe?

Ogród to wyjątkowe miejsce, w którym właściciel ma się czuć po prostu dobrze. Istnieje wiele sposobów na doprowadzenie do tego. Jednym z nich jest zainstalowanie lampionów ogrodowych. Przytłumione światło na wieczór daje niesamowity klimat, który pary mogą wykorzystać do pogłębienia relacji, a samotni do zwiększenia spokoju ducha. Zadbany ogród, zrobiony według własnego pomysłu daje wielką radość i po prostu uczucie spełnienia. Ostatnimi elementami wykończeniowymi mogą być lampiony ogrodowe.

DIY – lampiony ogrodowe

Nic nie daje takiej satysfakcji jak zrobienie czegoś samemu. Do ich stworzenia można wykorzystać szklanki, słoiki, puszki i dodatki zwiększające wizualną stronę.

Najprostsza wersja. Potrzebne będą:

  • szklanka,
  • płótno,
  • naturalny sznurek.

Wykonanie?
Wystarczy umieścić w szklance świeczkę, owinąć materiałem i zawiązać sznurkiem. Można wykorzystać słoiki albo przezroczyste wazony.

Lampiony wykonane ze słoików:

  • słoik,
  • sznurek jutowy,
  • świeczka,
  • klej (np. wikolowy),
  • drobne kamyczki lub ziarna kawy.

Jest bardzo dużo możliwości, dlatego tutaj będzie przedstawiony tylko jeden. Najpierw należy dokładnie wymyć słoik. Wszystko, co pozostanie na nim, będzie widoczne pod światło. Ze sznurka można stworzyć uchwyt. Owijamy go kilka razy wokół szyjki słoika i kleimy. Należy pamiętać, aby pozostawić dwa końce sznura, po obu stronach słoika. Wystarczy je zawiązać, ewentualnie skleić i zaczepić na gałęzi lub o inną zawieszkę. Kwestię estetyki można załatwić na wiele sposobów. Wykorzystując klej i sznurek można zrobić wzory na słoiku. Można też, za pomocą gotowych wzorów i jakiegokolwiek sprayu, namalować np. liście na słoiku. Dodatkowo do wnętrza można wsypać piasek, ziarna kawy lub małe kamyczki.

Lampion do ogrodu z puszki

Produkty typu zrób to sam, są robione z materiałów łatwo dostępnych w domu. Dlatego także i w tym przypadku można zaproponować wykorzystanie łatwo dostępnych puszek po owocach czy konserwie. Jak zrobić lampiony ogrodowe? Opcji jest tyle ile ograniczeń ludzkiej wyobraźni. Jeśli ktoś posiada dobrą świeczkę, to można się pobawić w generator gwiazd. Przy pomocy gwoździa można robić dziury i wydziobać całą mapę nieba. Ta dekoracja pasuje bardziej na ganek niż jako wyznaczanie szlaku. Dla tej drugiej opcji, także przy pomocy gwoździa, można „wyjąć” tak dużo fragmentów puszki, aby kształtem przypominała kraty więzienia. Potem wystarczy już ją pomalować albo spryskać sprayem.

Dla tych Którzy mają dużo czasu i lubią się wyróżniać, zaproponować można wyżłobienie w puszce różnego rodzaju kształtów. Wydziurawienie w puszce kształtu serca czy choinki jest bardzo proste. Jednak im więcej dziurek, tym więcej światła, więc lepiej nie ograniczać się do prostych kształtów.

A może lampion z drewna?

Zrobienie właśnie tego typu lampionów jest znacznie trudniejsze, ale warte i czasu i pieniędzy. Niektórzy na wielkich uroczystościach, mieli okazję podziwiać takie arcydzieła i pomyśleć, jak fajnie byłoby zrobić to samemu.
Pierwszym krokiem jest znalezienie kawałka drzewa, odpowiedniego dla własnego wyobrażenia przyszłego lampionu. Następnie trzeba wywiercić w nim dziurę, w której w przyszłości będzie znajdować się świeczka. Można wywiercić najpierw otwór, ale można też najpierw pociąć pieniek na kilka kawałków i dopiero później wyciąć dziurę. Wszystko zależy od wytrzymałości drzewa. Po zrobieniu tego, należy wbić płytki aluminiowe w poszczególne elementy. Po tym nadchodzi czas na przygotowanie podstawki. Może to być dowolna deska, albo jeśli ktoś jest wprawiony w tego typu pracę, to może zostawić trochę miejsca, przy wydrążaniu dziury.

Do połączenia wszystkich elementów pieńka wystarczy wydrążyć w każdym z nich 3 otwory i wbić w nie wąskie gwoździe, w taki sposób, aby ostra strona była ustawiona ku gurze. Teraz pozostaje już tylko umieścić w środku lampionu świeczkę i cieszyć się dawanym przez nią światłem.